Blog

چطور کسب و کار اینترنتی ۱۰۰ میلیون تومانی را لانچ کرده و تبدیل به گرانترین فرد در حوزه کاریمان شویم ؟
اعتماد سازی, افزایش ترافیک سایت, تبلیغ نویسی, طراحی و ساخت, فروش, مقالات

چطور کسب و کار اینترنتی ۱۰۰ میلیون تومانی را لانچ کرده و تبدیل به گرانترین فرد در حوزه کاریمان شویم ؟

در این مقاله می خوانید …

 

 • مقدمه
 • اشتباهات ۹۹ درصد مدیران کسب و کار های اینترنتی که آن ها را تا ابد به شکست محکوم کرده است
 • بزرگترین مشکلی که تا به حال از آن خبر نداشتید و مانع افزایش درآمدتان می شد
 • چطور در مدت زمان کم، کسب و کار میلیونی مان را راه اندازی کنیم ؟
 • راه اندازی امپراطوری آنلاین ( کسب و کار اینترنتی ) اگر این مراحل را قدم به قدم و به درستی انجام بدهی در کمتر از ۳ ماه می توانی به درآمد دلخواهت برسی
 • ۴ راز تبلیغ نویسی که می تواند فروشتان را تا ۲۰ برابر افزایش دهد
 • مراحل تبلیغ نویسی پیشرفته
 • ۴ دلیل شکست اغلب کسب و کار های اینترنتی
 • چطور بتوانیم مخاطبین مان را راحت تر قانع کنیم که از خدماتمان استفاده کنند
 • چطور فورا اعتماد مخاطبین تان را جلب کرده و رابطه دوستانه ایجاد کنید ؟
 • هدف گذاری در کسب و کار، چطور با هدف گذاری می توانید بهره وری تان را چندین برابر کنید
 • استراتژی اقیانوس آبی، چطور با تغیر بازار هدف می توانید درآمدتان را تا ۱۰ برابر افزایش دهید

کسب و کار اینترنتی


راه اندازی کسب و کار اینترنتی

راهت رو گم کردی؟

چیزی گم کردی؟

یا یه حس پوچی داری؟

 

ولی به گذشته خودت نگاه نکن و بگی چرا من ؟ بلکه به پیش رویت نگاه کن و به خودت بگو چرا من نه ؟
همین الآن از خودت بپرس چرا من نه ؟

کسب و کار اینترنتی

همه ما ترس هایی داریم و از خیلی چیز ها می ترسیم، آیا واقعا من موفق خواهم شد ؟ راهی که پیش رو دارم راه درستی است ؟ آیا واقعا تاثیر مثبتی در زندگی مشتریانم دارم ؟

 

اما وقتی پای اهداف و رویاهایمان میاد وسط ترس فقط یکی از ۴ کلمه های دیگر است، نباید اجازه دهی ترس از اینکه چه اتفاقاتی ممکن است بیوفتد، تلاش های تو را متوقف سازد.

 

زندگی کوتاه است و هر هفته فقط هفت روز را دارد و هیچ روزش نمی تواند جای روز دیگر بیاید و ما برای رشد سریع، وقت زیادی برای تجربه کردن نداریم، پس باید از راه روش هایی استفاده کنیم که موفقیت ما را در راه اندازی کسب و کار اینترنتی تضمین کند ! نگران این موضوع نباش تمام راه روش ها را در اختیارتان قرار خواهم داد .

 

چند دقیقه وقتت را به من بده تا بگم چرا تا الآن موفق نشده ای !

حقیقت این است که امسال هم هزاران آدم معمولی دیگر کسب و کار اینترنتی شان را راه اندازی می کنند. اما در پایان سال فقط ۲ درصد از آنها موفق می شوند. مطمئنا این افراد پس از شکست های زیاد راه صحیح را پیدا کرده اند و یا از فردی که قبلا این راه را رفته است کمک گرفته اند !

می دانی چرا موفق نمی شوی ؟ چون تمام وقتت را مشغول کارهایی می کنی که هیچ سودی برای خودت و کسب و کارت ندارد و تنها زمان و پولت را هدر میدهی

 کسب و کار اینترنتی


اشتباهات ۹۹ درصد مدیران کسب و کار های اینترنتی که آن ها را تا ابد به شکست محکوم کرده است 

آموزش راه اندازی کسب و کار اینترنتی

شاید شما نیز هم اکنون درگیر این مشکلات هستی و نتیجه ای نمی گیری و کار مهمی را فراموش کرده ای و آن چیزی نیست جز ” اعتماد سازی ” درست است قبول می کنم شاید در دید اول بسیار ساده بنظر برسد ولی تنها کاری است که با انجام دادنش می توانی در بین رقبا بهترین باشی. در این مقاله در مورد اعتماد سازی نیز توضیح داده خواهد شد .

ولی این ها مشکلات اصلی ما نیستند مشکل مهم این است که نمی توانیم ” بازار هدف “ مناسبی انتخاب کنیم، تقریبا تنها اشتباهی است که در قدم اول باعث می شود رویای کسب و کار چند میلیونی تان محقق نشود.

 کسب و کار اینترنتی

وقتی شما بازار هدف تان را عموم افراد قرار می دهی مجبور هستی محصولاتی را بسازی و بفروشی که قیمتش بسیار ناچیز و پایین باشد چون بازار هدفت توان خرید محصول گران را ندارد. شاید شما هم بازار هدفتان را این افراد قرار داده اید و به همین دلیل نیز نتیجه ای نگرفته و نخواهی گرفت میدانید چرا ؟

 

 • رقیبان بیشتر : در این لولی که کار می کنی قطعا رقیبان بسیار زیادی است که شاید زودتر از تو فعالیت شان را شروع کرده اند و تبلیغات عظیمی کرده اند، پس رقابت در این لول بسیار بالا است و تو نمی توانی به آسانی در سریعترین زمان به موفقیت های بیشتری برسی اگر هم برسی چون قیمت محصول ات پایین است سود زیاد نخواهی کرد و در آخر زخماتتان بی ثمر خواهد ماند .

 

 • نتیجه کمتر : با پایین بودن قیمت در این لول، نمی توانی محصول و خدماتی را ارائه کنی که مخاطبین کاملا نتیجه بگیرند و علاوه بر این موضوع مخاطبین نیز علاقه زیادی به عمل کردن به موارد گفته شده نخواهند داشت چون هزینه زیادی را نپرداخته اند.

 

 • انتظارات بیشتر : این نوع بازار هدف، همیشه دوست دارند با کمترین هزینه کلی نتیجه بگیرند و انتظارات بسیاز زیادی از فروشنده دارند.

 

 • درآمد کمتر : حتی  اگر در این لول موفق به فروش شده باشی ولی بعد از مدتی متوجه خواهید شد که به آزادی مالی و درآمد دلخواهت نرسیده ای.

 


آموزش کسب درآمد از سایت

پیشنهاد ما ۱۰۰ میلیون در ماه است، اما راه حل ما برای رسیدن به این درآمد در مدت زمان کم چیست ؟

کافیست برای رسیدن به این درآمد، بازار هدفت را عوض کنی! شاید ساده بنظر برسد اما مهم است به چی کسی محصولات و خدماتتان را ارائه کنی .

 کسب و کار اینترنتی

تنها کاری که باید انجام دهی این است که خدمات و فرصت های گران قیمتی بسازی و به بازار هدف ثروتمند و سرمایه دار ارائه کنی.

تصور کن قیمت محصولت ۵۰۰ هزار تومان باشد، هر ماه برای رسیدن به ۱۰۰ میلیون درآمد باید ۲۰۰ مشتری پیدا کنی که حاضر باشد محصول یا خدماتت را بخرد، مطمئنم می دانی کار آسانی نیست، اما تا کی می توانی این کار سخت را ادامه دهی ؟

مطئنا الآن که این مقاله را می خوانی، از این روش استفاده می کنی، اما الآن پیشنهادی را خواهم داد تا دیدت به کسب و کار های اینترنتی برای همیشه تغیر کند .

پیشنهاد ما این است هر سال فقط ۱۰۰ مشتری داشته باشی که در ازای محصول یا خدماتت ۳ میلیون پرداخت کند. به همین سادگی، راز موفق و گران ترین مشاور بودن همین است !

 

 • بدون رقیب : هنگامی که محصول گران قیمت و لوکس چند میلیونی می سازی دیکر رقبایی نخواهی داشت تا با آن ها رقابت کنی چون آنها در مردابی پر از رقیب قرار دارند، بنابر این سریعتر می توانی رشد کرده و مشتریانت را پیدا کنی ! و مهمتر از همه شما مشتریانتان را انتخاب خواهید کرد نه آنها .

 

 • نتیجه بیشتر : زمانی که محصول لوکس می سازید، تمام تلاشتان را برای موفقیت آنها می کنید، در نتیجه آنها نیز نتیجه بهتری خواهند گرفت چون هزینه خوبی را پرداخته کرده اند بیشتر به موارد گفته شده عمل می کنند .

 

 • فروش بیشتر : تصور کن از خدماتت استفاده کنند و به نتیجه برسند، شما در ذهن آنها به عنوان یک مشاور حرفه ای و کاربلد شناخته خواهی شد و در نتیجه شما را به افراد مشابه زیادی معرفی خواهند کرد که حاضرند بهای خدماتت را پرداخت کنند .

 

 • درآمد بیشتر : علاوه بر اینکه دیگر با مشتریان دردسر ساز کار نخواهی کرد، مطمئنا درآمدت چندین برابر خواهد شد .

 کسب و کار اینترنتی


راه اندازی کسب و کار اینترنتی

مراحل راه اندازی امپراطوری آنلاین ( کسب و کار اینترنتی ) اگر این مراحل را قدم به قدم و به درستی انجام بدهی در کمتر از ۳ ماه می توانی به درآمد دلخواهت برسی

 کسب و کار اینترنتی

روش انتخاب بازار هدف در کسب و کار

در کسب و کار اینترنتی ما باید تمام وقتمان را صرف جذب افرادی بکنیم که توان خرید محصول ما را داشته باشند، پس باید باید شناخت کاملی نسبت به مخاطبین مان داشته باشیم.

اکثر افراد همیشه دوست دارند برای همه یک نوع خدمات بفروشند و می خواهند محصولات و خدمات شان را برای عموم بازار ارائه کنند. و این وقت تلف کردن است . اما افراد موفق و میلیونر بازاری را انتخاب می کنند که توان خرید محصولات شان را داشته باشند.

 

 

 

آموزش ساخت محصول و خدمات

مهمترین بخش از کسب و کار طراحی و تولید محصولی است که واقعا همه خواهان آن باشند، باید خدمات شما به عنوان فرصت دیده شود، فرصتی که مخاطبین تان می تواند از وضعیت فعلیش به وضعیت ایده آل برسد.

تنها نکته ای که در ساخت خدمات و محصولات مهم است، این است که مشتریان تان نتیجه بگیرند! اگر نتواند نتیجه مناسب را نگیرند تقریبا شکست تان حتمیست .

 

 

 

 

آموزش تبلیغ نویسی پیشرفته

تاریخ ثابت کرده است که بازاریابی روش مناسب و مداومی برای فروش نمی باشد !

در زمان قدیم که تکنیک های بازاریابی وجود نداشت، فروشندگان و افراد موفقی مانند ( David Ogilvy ) فعالیت داشتند و درآمدشان بسیار بالا بود

سوال اینجاست که روش آنها چه بود ؟

روش آن ها استفاده از علم تبلیغ نویسی بود ! آنها پیام قابل فهم و درست را در زمان مناسب برای مخاطبینان شان ارسال می کردند .

تمام روش های بازاریابی که می شناسیم در زمان قدیم وجود نداشتند اما با این حال، پدر تبلیغ نویسی دنیا ( David Ogilvy ) در آن زمان درآمد بیلیون دلاری کسب کرده بود .

هنگامی که از فروش و تبلیغات صحبت می کنیم، تنها مهارتی که می تواند شما را یاری کند تبلیغ نویسی می باشد.

 

 

کسب و کار اینترنتی

شاید برایتان سوال باشد تبلیغ نویسی در چه جاهای بدرد می خورد ؟

 • می توانید در صفحه محصول موجود سایت خودتان از تبلیغ نویسی استفاده کنید
 • می توانید در طراحی پوستر و بروشور های تبلیغاتی استفاده کنید
 • حتی در بیلبورد های تبلیغاتی که گاها فرصت دومی برای ارتباط با افراد وجود ندارد

 

کسب و کار اینترنتی

 

اولین کاری که تو را در تبلیغ نویسی به موفقیت می رساند چیست ؟

کلیدی و مهمترین کار در تبلیغ نویسی، شناخت بازار مخاطب هست، یعنی باید مخاطبینی را که قرار است تبلیغ شما را ببیند بشناسید و اطلاعات کامل آن ها را جمع آوری کنید، اطلاعاتی مانند:

 • مشکلاتی که در استفاده از محصولات مشابه دارند
 • بزرگترین ترس این مخاطبین چیست ؟
 • دوست دارند به چه نتیجه ای برسند ؟
 • ماندن در این وضعیت چقدر می تواند برایش هزینه ایجاد کند ؟

 

آموزش تبلیغ نویسی

۴ راز تبلیغ نویسی که می تواند فروشتان را تا ۲۰ برابر افزایش دهد

نشان دهید که محصولتان برای افراد خاص و ویژه ساخته شده است و برای همه مناسب نیست، همه افراد همیشه دوست دارند عضو یک گروه معتبر و خاصی باشند .

 کسب و کار اینترنتی

 • درگیر کاربر قبل از خرید

مخاطبین را به بعد از خرید منتقل کنید، تصویری را بسازیدکه قرار است بعد از استفاده از محصول شما به آن برسند.

 کسب و کار اینترنتی

 • ارزش اجتماعی

به آن ها نشان دهید که باز گو کردن محصول در بین دوستانشان، باعث افتخار و افزایش اعتبار آنها می شود، مخاطب را برنده نشان دهید.

 کسب و کار اینترنتی

 • مقایسه نسبی

به آن ها نشان دهید که در صورت عدم خرید، بعد ها برای رفع مشکل یا … چقدر باید هزینه کنند .

 

 کسب و کار اینترنتی

 • ارائه پیشنهاد ویژه

با ارائه پیشنهاد یک بار در عمر نیز می توانید فروشتان را افزایش دهید، در این روش شما یک پیشنهاد عالی بر اساس قیمت به مخاطبین خودتان ارائه می کنید .

 

 کسب و کار اینترنتی

مراحل تبلیغ نویسی پیشرفته

 • تعیین هدف : در مرحله اول باید هدفتان را از تبلیغ نویسی مشخص کنید، به طور کلی چه اقدامی باید بعد از خوانده شدن تبلیغ، کابر انجام دهد ؟

 کسب و کار اینترنتی

 • درک مشکل کنونی : در مرحله دوم، با استفاده از داستان و تصویرسازی مشکل فعلی مخاطب را به آن نشان دهید تا بدانند شما نیز با مشکل انها آشنا هستید.

 کسب و کار اینترنتی

 • ارائه راحل : باید به طور منطقی مخاطب را قانع کنید که پیشنهاد و محصول یا خدمات شما در حال حاضر بهترین فرصتی است که خودشان را به شرایط ایده آل برسانند. در این مرحله می توانید از ضمانت بازگشت وجه در صورت عدم رضایت یا نظرات مشتریان راضی و یا دفاعیه ای از خودتان ارائه کنید تا اعتماد مخاطب جلب شود.

 کسب و کار اینترنتی

آموش کامل تبلیغ نویسی

اگر نتوانید تیتر های تاثیر گذار و جذابی بنویسید، تقریبا کل فروش را از دست داده اید !

 کسب و کار اینترنتی

تیتری که در تبلیغتان استفاده می کنید باید انگیزه مخاطب را بالاتر ببرد و آن را تشویق به ادامه خواندن تبلیغ کند، در ادامه ۵ انگیزاننده را به معرفی خواهم کرد که می توانید در نوشتن تیتر از آنها استفاده کنید .

 • کاهش ترس
 • کسب اعتبار
 • برآورده شدن آرزو ها
 • حل مشکلات
 • دریافت نتیجه عالی

 

آموزش طراحی سایت

در این مرحله باید تبلیغ نویسی که اماده کرده اید بر روی سایت تان پیاده سازی و به صورت اصولی عملی کنید. چیدمان سایت و صفحه محصول تاثیر بسیار زیادی در فروش دارد، اولین برخورد کاربران با شما در سایت تان اتفاق می افتد پس باید ظاهر و چیدمان مناسبی داشته باشد .

 

 

آموزش اعتماد سازی مشتریان

 • قدم پنجم، ساخت سیستم اعتماد سازی

در دید اول مخاطبین تان فکر می کنند شما مانند دیگر فروشنده ها هستید و صرفا به پول آنها نیاز دارید، زمانی فروش اتفاق خواهد افتاد که مخاطبین تان به شما اعتماد کنند . پس باید سیستمی بسازید که به صورت مداوم اعتماد مخاطبین تان را جلب کند، چون شما به تنهایی نمی توانید این کار را انجام دهید پس نیاز هست سیستم خودکاری بسازید تا غریبه ها را تبدیل به مشتری کند.

 

 

آموزش افزایش بازدید سایت

شما به دو نوع می تواند ترافیک جذب کنید :

 • تبلیغات

برای تبدیل مخاطبین تان به مشتری باید ترافیک های لازم را جذب کرده و به سایت هدایت کنید، یکی از این روش های تبلیغات در سایت ها و شبکه های مجازی می باشد، همچنین این روش سریعترین روش برای جذب ترافیک می باشد.

 • گوگل

یکی دیگر از روش ها استفاده از روش بهینه سازی سایت می باشد که بهترین روش در طولانی مدت است، چون کار هایی نیاز هست انجام دهید تا در حوزه کاری تان به صدر گوگل برسید، همچنین این روش هزینه بسیار پایینی نسبت به تبلیغات دارد.

 کسب و کار اینترنتی


مشکلات کسب و کار های اینترنتی

۴ دلیل شکست اغلب کسب و کار های اینترنتی

 کسب و کار اینترنتی

 • از مشکلات که ممکن است در آینده برایشان پیش بیاید هیچ اطلاعی ندارند.
 • اغلب افراد مطمئن هستند در کسب و کار شان موفق خواهند شد به همین خاطر دیگر به فکر پیشرفت و افزایش خلاقیت در کسب و کار شان نیستند.
 • بدون مطمئن شدن از کارایی خدمات و محصولاتشان آنها را بفروش می رسانند و بعد از مدتی متوجه نارضایتی مشتریان شان می شوند.
 • بدون هدف گذاری و داشتن برنامه کسب و کارشان را شروع می کنند که تقریبا مشخص است که این کسب و کار به نتیجه خوبی نمی رسد.

 کسب و کار اینترنتی


آموزش بازاریابی و فروش

چطور بتوانیم مخاطبین مان را راحت تر قانع کنیم که از خدماتمان استفاده کنند

 کسب و کار اینترنتی

 • توضیح واضح و مشخصی از خدمات تان به مشتری ارائه کنید

توجه داشته باشید که در ابتدای کار باید پیشنهادی ارائه کنید که مخاطبین نتوانند به سادگی از آن بگذرند، چون مشتریانتان برای اولین بار است که محصول شما را میبینند و اگر کیفیت محصول شما خوب باشد بعدا خود محصول تبلیغات خودش را خواهد کرد ! یعنی کسی که محصول شما را استفاده میکند در صورت راضی بودن از آن به دوستان خود نیز معرفی میکند، علاوه بر این شما باید بدانید که مشتریان دوست دارند

که تمام جزییات را در مورد محصول و خدماتی که تصمیم به خرید آن دارند بدانند پس هر سوالی که فکر میکنید ممکن است در ذهن مشتری باشد به آن جواب بدهید. در بیان مزایای محصول صادق باشید و وعده هایی ندهید که بعد ها نتوانید به انجام برسانید.به این فکر نکنید که مشتری هایتان فقط یکبار از شما خرید خواهند کرد به این فکر باشید که اگر مشتری از محصول شما راضی بود حداقل به ده نفر دیگر نیز محصول شما را معرفی خواهد کرد، رابطه خود را با مشتری حفظ کنید و به او ارزش دهید

 

مشتریان خود را غافلگیر کنید و کاری را کنید که آنها تصورش را هم نمیکردند. اینکار موجب ایجاد حس مثبت مشتریان به محصول و یا خدمات شما خواهد شد و آن حس همیشه در مورد محصول شما در ذهن او خواهد ماند و حتی ممکن است که تا سال ها از خدمات و محصولات شما استفاده کند، نمونه هایی از این غافلگیری ها عبارت اند از خلق امکانات جدید، بسته بندی خلاقانه محصول و درج نام خریدار بر روی محصول، ساخت کوپن تخفیف برای محصولات دیگر، پیشنهاد های ویژه و ….

 کسب و کار اینترنتی

 • تشخیص سوالات ذهنی مخاطبین

سوالاتی که ممکن است مخاطبین تان درگیر آن باشند را پیدا کرده و در صفحه محصول تان درج کنید، همه ی چیز هایی که ممکن است به فکر خریداران برسد اعم از هزینه پست، آیا درب خانه تحویل میگیرند؟، حداکثر زمان رسیدن محصول و جزییات را در اختیارشان بگذارید.

 

با افزایش راه های ارتباطی با کاربران، حس امنیت را در آنها افزایش داده و بنا بر این راحت تر می توانند به شما اعتماد کنند، چون می دانند هر زمان هر سوالی داشتند می توانند در سریع ترین زمان از شما کمک بگیرند.

 کسب و کار اینترنتی


آموزش ایجاد رابطه دوستانه با مشتری

چطور فورا اعتماد مخاطبین تان را جلب کرده و رابطه دوستانه ایجاد کنید ؟

 کسب و کار اینترنتی

همانطور که در اوایل این مقاله گفتم، مهمترین بخش هر کسب و کاری جلب اعتماد است، در چند ثانیه اول مشتری می تواند یکی از این دو تصمیم را بگیرد، اول اینکه به شما اعتماد کند و شما را باور داشته باشد، دوم این است به شما واکنش منفی نشان دهد، این تصمیم بسیار سریع گرفته می شود و متاسفانه همین تصمیم معمولا تصمیم نهایی مشتری است. هم اکنون نکات و ترفند هایی برای چگونگی جلب اعتماد و ایجاد رابطه دوستانه و همچنین راه های نفوذ به ضمیر ناخودآگاه مشتریان را به شما خواهم گفت تا کاری کنید، بی دریغ به دنبال خدمات و محصولات شما باشند.

 

 • باید قبل از شروع به ارائه پیشنهاد باید رابطه دوستانه ای با مخاطبین تان ایجاد کنید، تصور کنید مستقیم به فردی پیشنهادتان را ارائه می کنید، او سریعا در مورد شما تصمیم می گیرد که فروشنده هستید، تجارب منفی گذشته اش را تصور می کند، هر چقدر هم پیشنهادتان عالی باشد، هرچقدر هم صادق باشید، تا زمانی که این رابطه دوستانه را ایجاد نکنید خریدی صورت نخواهد گرفت.

کسب و کار اینترنتی

 • برای ایجاد رابطه دوستانه باید به مشتریان چیز هایی بگویید که باورش دارد، اگر این کار را بکنید ضمیر ناخودآگاهش می گوید : تو مثل من فکر میکنی ! بعد از آن هر پیشنهادی که به مشتری بدهی باور پذیرتر خواهد شد، ولی اگر چیزی بگویید که قبولش نداشته باشد، نمی توانید با او رابطه دوستانه ای برقرار کرده و اعتمادش را جلب کنید.

 کسب و کار اینترنتی

 • فن اول : به مشتریانتان موضوعی را بگویید که هر دو آن را قبول دارید .
 • فن دوم : از کلمه “بیشتر مردم ” استفاده کنید.
 • فن سوم : از کلمه “همه می دانند ” استفاده کنید.
 • فن چهارم : از کلمه “همه می گویند … ” استفاده کنید.
 • فن پنجم: از کلمه “خب می دانی چرا … ” استفاده کنید.
 • فن ششم : از کلمه “از قدیم می گویند … ” استفاده کنید.

 کسب و کار اینترنتی


آموزش هدف گذاری در کسب و کار

هدف گذاری در کسب و کار، چطور با هدف گذاری می توانید بهره وری تان را چندین برابر کنید ؟

هدف شما دلیل کار کردنتان است، چرا کار های فعلی را انجام می دهید ؟

کسب و کار شما به دنبال کدام اهداف کلی است ؟ چه تفاوتی در زندگی دیگران ایجاد می کنید ؟ چه فرصت های جدیدی برای آنها محیا می کنید ؟

 کسب و کار اینترنتی

بشر می تواند هر چیزی را تحمل کند تا وقتی که دلیل بزرگی داشته باشید.

نیچه

می خواهید در آینده چه جایگاهی داشته باشید ؟ خودتان می خواهید در چه جایگاهی باشید ؟ تعیین آینده ای که دوس داری به آن برسی مهم است. پس با تعیین آینده کسب و کارتان می توانید روش های دستیابی به آن را پیدا کنید.

در قدم بعدی باید از خودتان بپرسید که می خواهید چگونه به آنجا برسید ؟ چگونه می خواهید با همکاران یا سرمایه ای که در اختیار دارید از جایگاه فعلی به جایگاه مطلوب و مناسب تری برسید ؟

در قدم بعدی سوال این است که: به چه مواردی نیاز دارید ؟ چه مهارت هایی، چه منابع یا پول بیشتری برای دستیابی به اهداف تان در آینده نیاز دارید ؟

 کسب و کار اینترنتی


استراتژی اقیانوس آبی، چطور با تغیر بازار هدف می توانید درآمدتان را تا ۱۰ برابر افزایش دهید

گالی لالی برت که اکنون مدیر ارشد سیرک آ،تاب است، زمانی نوازنده آکاردیون بود و در سیرک با چوب پا راه می رفت و به عنوان آتش خوار یکی از بازیگران بود. سیرک آفتاب حالا یکی از بزرگترین صادرات فرهنگی کانادا است. سیرک آفتاب را گروهی از بازیکران خیابانی در ۱۹۸۴ تاسیس کردند.، اما تاکنون، برنامه های سیرک آنها را نزدیک به چهل میلیون نفر در نود شهر جهان تماشا کرده اند. در کمتر از بیست سال سیرک آ،تاب به سطحی از درآمد رسیده است که بالاتر از رینگ لینگ بروس و سیرک بارنوم و بیلی که قهرمانان صنعت سیرک در جهان هستند، قرار دارد و بیش از صد سال برای رسیدن به این مقام تلاش کرده اند.

 کسب و کار اینترنتی

آنچه این رشد سریع را قابل ملاحظه و متفاوت می سازد این است که این موفقیت در صنعتی جذاب به دست نیامده است، بلکه در صنعتی رو به افول محقق شده است که بر اساس تحلیل های استراتژیک سنتی توان بالقوه محدودی برای رشد دارد. توان تامین کنندگان در این صنعت، از جهت استخدام بازیگران و ستاره های نمایش سیرک قوی بود. توان خریداران نیز به همین صورت بالا بود.

 

سرگرمی های جایگزین، مانند انواع سرگرمی ها و برنامه های زنده شهری، مسابقه های ورزشی نیز در این بازار حضور چشمگیری دارند. به خصوص کودکان بازی با پلی استیشن را به تماشای سیرک های دوره گرد ترجیح می دهند. به همین دلیل صنعت سیرک به صورتی پیوسته در حال از دست دادن مخاطبان خود بود و در نتیجه درآمد و سود آن نیز روندی نزولی داشت.

کتاب استراتژی اقیانوس آبی

علاوه برآن نوعی مخالفت فزاینده با استفاده از حیوانات در نمایش های سیرک در حال شکل گیری بود که گروه های حمایت از حقوق حیوانات به دنبال آن هستند.

سیرک های رینگ لینگ بروس و بارونم و بیلی استاندارد های این صنعت را تعیین می کردند و سیرک های رقیب کوچک تر اساسا نسخه های کوچک و ضعیف تری از آنها به حساب می آمدند.

کسب و کار اینترنتی

از دیدگاه استراتژی رقابتی، زمان که سیرک آفتاب پا به این عرصه گذاشت،صنعت سیرک جذابیت نداشت.
جنبه دیگری از موفقیت سیرک آفتاب دارد این است که آنها با جذب مشتریان موجود صنعت رو به افول سیرک که به صورت تاریخی بر محوریت کودکان شکل گرفته بود، کارشان را آغاز نکردند. در عوض، سیرک آفتاب بازار جدیدی را به وجود آورد که در آن رقابت معنی نداشت.

سیرک آفتاب مخاطبان کاملا جدیدی را برای خود برگزید: بزرگسالان و مشتریان حقوق که حاضر به پرداخت بهایی چندین برابر بیشتر از سیرک های سنتی، برای نوعی سرگرمی و تفریح بودند، که هیچ سابقه ای نداشت. آنها، عنوان یکی از اولین برنامه های خود را اینگونه انتخاب کردند: ( ما سیرک را دوباره اختراع می کنیم ).

شناسایی بازار هدف در کسب و کار

 • ایجاد بازار جدید

سیرک آفتاب موفق شد زیرا تشخیص داد که برای بردن در آینده، شرکت ها باید دست از رقابت با یکدیگر بردارند. تنها راه، کنار زدن رقابت، و توقف تلاش برای شکست دادن رقیب بود. به عبارت دیگر تنها راه پیروزی در رقابت توقف تلاش برای پیروزی در رقابت بود.

برای درک موفقیتی که سیرک آفتاب به دست آورد، فضای بازاری را تصور کنید که از دو نوع اقیانوس تشکییل شده است، اقیانوس های سرخ و اقیانوس های آبی. اقیانوس های سرخ تمامی صنایعی را نشان می دهند که امروز وجود دارند. این بخش را فضای بازار شناخته شده می نامیم. اقیانوس های آبی تمامی صنایعی هستند که امروز وجود ندارند. این بخش را فضای بازار ناشناخته می نامیم.

 کسب و کار اینترنتی

در اقیانوس های سرخ، مرز های صنعت تعریف شده و پذیرفته اند، و قواعد بازی در رقابت معلوم اند. در اینجا، شرکت ها تلاش می کنند تا از نظر عملکرد از رقبای خود پیشی گرفته و سهم بیشتری از بازار تقاضای موجود را ب خود اختصاص دهند. هنگامی که فضای بازار شاوغ می شود، مقادیر پیش بینی سودآوری و رشد کاهش می یابند. در این حالت، محصول به کالاتبدیل می شود و رقابت خونین بین شرکت ها، اقیانوس سرخ را خونین می سازد.

 کسب و کار اینترنتی

اما در طرف مقابل، اقیانوس های آبی با فضای بازار نامحدودف خلق تقاضا، و با فرصت برای رشد بسیار سودآور، تعریف می شوند.

با اینکه بعضی اقیانوس های آبی در فاصله زیادی از مرز های صنایع ایجاد می شوند، اغلب آنها از درون اقیانوس های سرخ و با توسعه مرز های صنایع موجود ایجاد می شوند، مانند آنچه سیرک آفتاب انجام داد. در اقیانوس های سرخ آبی، رقابت بی معنا است، زیرا قواعد بازی هنوز تعریف نشده اند.

 

برای شنای موفق در اقیانوس سرخ، همواره لازم است رقبا را پشت سر بگذاریک. اقیانوس های سرخ اهمیت دارند و همواره از واقعیت های زندگی تجاری به حساب می آیند. اما وقتی در بیشتر صنایع، عرضه بیشتر از تقاضا است، رقابت برای سهمی از بازارهای حال انقباض، برای حفظ سطح بالایی از عملکرد گرچه لازم است، اما کافی نخواهد بود.

 

برای رسیدن به سود جدید و فرصت های رشد، باید اقیانوس های آبی خلق کنند. متسفانه، اقیانوس های آبی تا حد زیادی ناشناخته اند. بیتر فعالیت های استراتژیک در بیست و پنج سال گذشته روی استراتژی های رقابتی اقیانوس سرخ متمرکز بوده است. نتیجه این روند، رسیدن به درک نسبتا خوبی از چگونگی رقابت ماهرانه در آب های سرخ بوده است، رقابت بر اساس تحلیل زیربنای ساختار اقتصادی صنایع موجود، انتخاب جایگاهی استراتژیک در طیف کم هزینه یا تمایز یا جایگاه مبتنی بر تمرکز و در نهایت رسیدن به محک زنی رقابت.

کسب و کار اینترنتی

خلق بازار جدید بدون رعایت اصول و استراتژی برای تمامی مدیران کسب و کار ها مانند آرزو می ماند، ما در لوکساور به شماا کمک می کنیم تا بازار جدیدتان را خلق کنید.

 


جهت رزرو وقت مشاوره، لطفا فرم زیر را تکمیل نمایید، ما به رایگان مشکلات شما را برسی کرده و راه حل هایی مناسبی را برای رشد تان ارائه خواهیم کرد.

Comment (1)

 1. اسما

  بسیار عالی و کاربردی بود ممنونم

Leave your thought here